Українські виноградарі і винороби закликають про допомогу!

Українські виноградарі і винороби звернулися до Президента й Уряду щодо зменшення податкового навантаження задля мінімізації економічних наслідків пандемії COVID-19 і загальнонаціонального карантину. Ініціативу підтримали більше 50 виноградарських господарств і найбільші виноробні підприємства.

У відкритому листі запропонували зокрема ввести спеціальний режим оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників, що займаються вирощуванням багаторічних насаджень, виноградарством і виноробством. У зв’язку з погіршенням економічної ситуації в галузі і несприятливими кліматичними умовами у Причерноморському регіоні цього року закликають відмінити деякі податкові збори і зменшити фінансове навантаження.

У зв’язку з негативними наслідками пандемії закликають урядовців підтримати національних виробників порівняно з продукцією імпортного походження. А саме шляхом надання більш лояльних умов представлення у торгівельних мережах, збільшення частки українського вина і введення мита, як захисного механізму. Суттєве зростання імпорту алкогольних напоїв в Україні спостерігається протягом останніх 3 років – наприклад, у торгових мережах за підсумками 2019 року частка імпортного вина складає 58%, ігристих вин – 51%, вермутів і аперитивів – 69%.

У листі нагадують, що в період економічної кризи потребують допомоги держави саме вітчизняні виробники – це може суттєво допомогти наповнити надходження до бюджетів України усіх рівнів, сприяти збереженню рівня виробництва на рівні попереднього року. І головне – це дасть можливість зберегти робочі місця, скоротити безробіття і трудову еміграцію, особливо у сільській місцевості і продовжити соціальні відрахування до бюджета.

Виноградарі і винороби сподіваються, у зв’язку із скрутною ситуацію, що склалась внаслідок пандемії та введеним карантином, державна влада прийме запропоновані заходи вже найближчим часом.