-
Кращі запіканки для ситної вечері - 5 hours назад
-
Як започаткувати власний бізнес: для підприємців презентували освітній відеокурс - 15.11.2024
-
Жодних застуд: 5 гарячих напоїв для підтримки імунітету - 12.11.2024
-
5 страв, які ви полюбите восени - 08.11.2024
-
Гелловін 2024: креативні страви для вечірки - 29.10.2024
-
“Стратегічний запас”. Які продукти тривалого зберігання варто мати вдома? - 24.10.2024
-
ТОП-5 страв: культурне та гастрономічне значення сирів в Україні - 22.10.2024
-
Сирний фестиваль: незвичні поєднання або з чим найкраще смакує сир - 14.10.2024
-
Е-система обігу алкоголю, тютюну та рідин в електронних сигаретах запрацює з 2026 р. - 11.10.2024
-
ТОП-5 рецептів з цвітної капусти: як урізноманітнити осіннє меню - 11.10.2024
Сучасна та найбільша онлайн-бібліотека для дітей, що не бачать
Цього року в Україні з’явилась сучасна онлайн-бібліотека книг шрифтом Брайля. В ній можна замовити твори, які надруковані в Україні різними ініціативами за останні роки. На сьогодні у бібліотеці близько 100 видань.
Ще 4 роки тому нових книг шрифтом Брайля майже не видавали, але зараз ситуація значно покращилась: спеціалізовані заклади освіти регулярно отримують книги, і їх учні мають змогу обирати, що прочитати. Але діти, що живуть в невеликих містах та вчаться на інклюзії все ще не мають доступу до художньої літератури. Тому БО «Фонд родини Нечитайло» та МБО «Здоров’я майбутнього» створили онлайн-бібліотеку та безкоштовно надсилають книги поштою у тимчасове користування. Ідея сподобалась батькам, і фонди регулярно отримують замовлення зі всієї України. Вони розповіли нам декілька історій постійних читачів.
Каріна (15 років, Кіровоградська область) навчається на індивідуальній формі, адже має супутній діагноз — ДЦП. Вона стала найпершою читачкою бібліотеки, навіть до її офіційного запуску. Ідея створення бібліотеки зародилась, коли організатори дізнались, що Каріна та її мама «економлять» книги: не читають новинки відразу, а відкладають на канікули, літо, поїздку до санаторію. Тепер в цьому не має потреби, вона прочитала вже багато книг, і каже, що найулюбленіша — «Мій дідусь був Черешнею» Анджели Нанетті.
Даша (10 років, Донецька область) почала навчання в спеціалізованому інтернаті у Слов’янську, а з цього року перейшла у звичайну школу за місцем проживання. Тепер вона активна читачка бібліотеки. Її мама Діна розповіла: «Даша дуже щаслива, що змогла прочитати твір «36 і 6 котів» та «36 і 6 котів-детективів» Галини Вдовиченко. Вона навіть плакала наприкінці. Ми живемо недалеко від зони, де відбуваються бойові дії. Тут і так важно з навчанням, не кажучи вже про книги шрифтом Брайля, тому ця бібліотека наше спасіння»
Діана (9 років, Волинська область) навчається у гімназії. В неї незряча мама, тому вона навчилась читати вже в 5 років. Вона прочитала найбільше книг з бібліотеки, а її найулюбленіша – «Матильда», Роальда Дала. Її мама Анна, як ніхто, знає про переваги книг шрифтом Брайля перед аудіокнигами: «На слух читати – це добре, але щоб дитина була грамотна, потрібно читати пальчиками. Моя дочка дуже багато читає. Навіть швидше, ніж деякі зрячі діти з її класу. Завдяки онлайн-бібліотеці ми маємо можливість отримувати цікаву, сучасну літературу, на яку дуже чекає моя дочка».
Отже, якщо у вас є знайомі чи організації, для яких ця тема актуальна, розкажіть їм про можливість замовляти книги шрифтом Брайля з сайту онлайн-бібліотеки у тимчасове безоплатне користування. Адже дуже важливо, щоб якомога більше незрячих дітей отримували книжні новинки.