-
Безалкогольна класика. В Україні з’явився Guinness 0.0 - 27.12.2024
-
Віскі без секретів: новий епізод подкасту «Антискептик» від MAUDAU - 24.12.2024
-
ТОП-5 найпопулярніших страв у VARUS CAFE: що обирають клієнти? - 23.12.2024
-
Доходи ресторанного бізнесу в Україні торік приросли на 120%: хто заробив найбільше? - 23.12.2024
-
Мемна доставка: як завоювати серця аудиторії через гумор - 17.12.2024
-
Корисні крем-супи: історія, популярність і рецепти - 12.12.2024
-
3 кращі рецепти гарячого шоколаду для затишних вечорів - 04.12.2024
-
Виробництво алкоголю і тютюну атестуватиме Укрметртестстандарт - 02.12.2024
-
ТОП страв з білої риби - 27.11.2024
-
Кращі запіканки для ситної вечері - 21.11.2024
Великі перспективи малих виноробів: де українським виноробам шукати грошей для розвитку галузі
Пошук коштів на розвиток виноградників, виробництво авторського продукту, упаковку, реалізацію — лише частина тих питань, відповіді на які шукатимуть українські та закордонні винороби в рамках проведення Другої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство-2017», що пройде 24 лютого в Одесі.
На початку грудня 2016 року спільноту вітчизняних виноробів шокувала новина про те, що в Одеській області невідомі безжалісно знищили частину виноградників відомого французького винороба Кристофа Лакарена. Мешканці села Шабо, а відтак і власники частини земель, які орендував винороб для вирощування винограду, заявили, що земля, яку вони здали в оренду, раптово стала їм потрібною. Тому без попереджень та всупереч існуючим домовленостям 40 кущів винограду були безжалісно знищені технікою.
«Ті, хто викорчував мій виноград, — справжні варвари. Це серйозна проблема, що виноградарі сьогодні нічим не захищені, — каже винороб Кристоф Лакарен. — Як можна бути впевненим, що ти зможеш вести свій бізнес завтра і післязавтра, якщо суди і вся держава побудовані на корупції? На мою думку, декомунізація повинна починатися не зі знесення пам’ятників, а з захисту людей, представників малого та середнього бізнесу, від свавілля. Європа не буде інвестувати в Україну, поки тут все направлено на знищення бізнесу, а не на його підтримку».
Мораторій на землю – напевне, одне з найболючіших питань для малих та середніх виноробів, що часто залишаються залежними від власників паїв, які в будь-який момент можуть повернути у свою власність орендовані гектари.
Скасування спецрежиму ПДВ — ще один бар’єр для розвитку виноградарства та виноробства в Україні. Вітчизняні винороби стверджують, що скасування спецрежиму лише збільшило собівартість виноградників та викликало здорожчання готової продукції.
Брак коштів, бюрократичні бар’єри для отримання необхідних ліцензій для законної роботи – лише частина великого списку проблем українського винороба. І поки працівники галузі думають над тим як справитись з вже існуючими проблемами, – влада й надалі підливає масла в вогонь, тим самим змушуючи українських виноробів закривати свій бізнес або займатись виробництвом вина підпільно. В результаті – малі та середні підприємства в Україні закриваються.
Приймати рішення потрібно негайно, і для того, аби сформувати чіткий список вимог та пропозицій до влади, в рамках проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство-2017» відбудеться Дискусійна трибуна. Організатори заходу наголошують, що проведення Дискусійної трибуни – це унікальна можливість висловити свої вимоги владним структурам і озвучити проблеми, які не дають виноробам успішно розвивати свій бізнес. Модератором дискусії стане генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.
У дискусійній трибуні візьмуть участь представники міністерств аграрної політики і продовольства та Мінекономіки України, місцевих органів влади, власники, керівники і головні спеціалісти виноградарських і виноробних підприємств, керівники галузевих громадських організацій, представники банківських і страхових структур. Серед них — голова Асоціації виноградарів-аматорів Одеської області Олег Ярмоленко, президент Всеукраїнської асоціації виробників продукції виноградарства і садівництва, власник першої в Україні органічної виноробні Валерій Петров, президент Гільдії медоварів України Василь Барабаш, президент Клубу розсадництва України Олександр Приходько, голова громадської організації «Українські виноградарі і винороби» Ігор Колосінський, директор Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» В’ячеслав Власов.
Кожен день до числа учасників конференції приєднуються нові компанії і винороби-аматори. Свою участь вже підтвердили Болградський винзавод, компанії «Білозерський», «Таврія», «Діоніс», «Шато Грона», приватний розплідник винограду в Одеській області, ТМ «Інкерман», виноробня «Курінь», відомі винороби Кристоф Лакарен, Володимир Кобзар, Мар’ян Шевченко, компанії «Винтрест», «Радсад», «Карпати», «Нива», «Бахус», «Одесавинпром», ТОВ «Виноградна долина», «Бостардо», ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова», Валерій і Світлана Петрови — виробники органічних вин з Одеської області, ТОВ «Виноградна долина» та ін.
Про свою участь у заходах конференції вже заявили компанії Willmes (Німеччина), Vivai Cooperativi Rauscedo (Італія), Lallemand (Канада), INDUSTRIE FRACCHIOLLA S.P.A. (Італія), Bucher Vaslin (Франція), ТОВ «ГФК ГРУП» (м. Дніпро), HOBRA — Školník (Чехія), Wine Expo Poland (Польща), «Агростар», «Донау Лаб», «А-Профі», Вiomaster, «СМС», група компаній FLEXOGROUP, «Іприс-Профіль», «Імперія-Агро», «Петруцалек», United Filters, Concept Glass, «Каста Виноробів», «Еногруп», Venta Lab, ДП «Проектно-технологічне бюро», «Пак Трейд», Столбікоff, «ВЕСТТ АС» (Україна), «Інтер-Трейд», «Агробіотех».
Також в програмі конференції заплановано проведення круглого столу з питань інтелектуальної власності, організованого Генеральним Юридичним партнером конференції патентно-правової компанією «Пахаренко і партнери», на актуальну для всіх виноробів тему «ТМ «Wines of Ukraine: народження бренду».
Програма конференції «Успішне виноградарство і виноробство» дуже насичена і в холі готелю «Чорне море. Парк Шевченка», де компанії презентуватимуть свою продукцію, обладнання, технології, вільних місць уже не залишилося. Компаніям, які хочуть взяти участь у конференції, варто поспішити з реєстрацією.
Конференція відбудеться в готелі «Чорне море. Парк Шевченка», м. Одесса, ул. Маразлієвська, 20, Парк Шевченка.
Генеральний Діловий партнер конференції – Корпорація «Укрвинпром».
Генеральний Технологічний партнер – компанія «Сингента».
Головний Технологічний партнер по фільтрації – компанія HOBRA – Školník (Чехія). Офіційний представник в Україні ТОВ “ГФК ГРУП”
Головний винний партнер — компанія «Шабо»
Генеральний юридичний партнер — патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери»
Генеральний телевізійний партнер – Перший Діловий канал
Регіональний Телевізійний партнер – телеканал ГЛАС
Офіційний партнер конференц-проекту — мережа готелів «Чорне море»
Спеціальний зарубіжний партнер — Національний офіс винограду і вина Молдови, який презентує виставку молдавських автохтонних вин від малих і середніх виноробів Молдови.
Науковий патронат конференції здійснює Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім.В.Є.Таїрова» та Науковий центр «Український інститут вина».
Технологічні партнери – компанії Willmes (Німеччина), Vivai Cooperativi Rauscedo (Італія), «Донау Лаб», «А-Профі», «Вiomaster», «Lallemand», «Агростар», «ГФК-Груп» (Україна), «СМС», група компаній «FLEXOGROUP», «Іпріс-Профіль», «Імперія-Агро», «Петруцалек», «United Filters», «Concept Glass», «Каста Виноделов», «Еногруп», «Wine Expo Poland», ДП «Проектно-технологічне бюро», «Пак Трейд», «Bucher Vaslin», «INDUSTRIE FRACCHIOLLA S.P.A. «, «Груша», «Venta Lab», «Столбикоff», «Вестт Ас», «Інтер Трейд», «Виноград-Одесса», «Агробіотех».
Генеральний інформаційний партнер: міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації».
Медіа-партнери — Агробізнес сьогодні, Інфоіндустрія, WineofUkraine, Ласун, Ukrnews24, Пищепром Украины, Агроперспектива.
Голова оргкомітету — Катерина Конєва, співзасновник проекту «Технології та Інновації» (журнали «Напої. Технології та Інновації», «Садівництво і виноградарство. Технології та Інновації», «Ягідник», «Горішник», «Пиво. Технології та Інновації»), співорганізатор міжнародних і всеукраїнських заходів «Успішне виноградарство — 2016», «Всеукраїнський Форум пивоварів і рестораторів», Всеукраїнська конференція садівничої та переробної галузей «Від землі — до готового продукту»).
Координатор проекту — Анна Панкратенкова, +38 (097) 75 925 83, +38 (095) 60 70 904. E-mail gallery_drinks@mail.ru