Українці відмовляються від готівки

За період карантину число безготівкових платежів істотно зросло.

За час карантину кожен п’ятий українець відмовився від готівки. Такі дані озвучили аналітики сервісу доставки Raketa, дослідивши оплати клієнтів в період з березня по вересень поточного року.

Карантин істотно вплинув на звички людей. Крім носіння масок, регулярної дезінфекції рук і спроб дотримання дистанції, українці стали відмовлятися від готівки. Так, якщо в березні число платежів готівкою серед клієнтів сервісу Raketa становило близько 40%, то до початку вересня цей показник знизився до 20% і продовжує зменшуватися.

Максимальне зростання безготівкових платежів припало на березень, коли був введений жорсткий карантин. Тоді за неповний місяць число платежів готівкою знизилося на 10%. У період з квітня по вересень кількість безготівкових оплат зросла ще на 10%: з 70% до майже 80%. При цьому тренд відмови від готівкових розрахунків продовжується.

Зростанню безготівкових платежів посприяв як карантин, так і різні активності, які проводили платіжні системи. Наприклад, Visa в партнерстві з Raketa роздавали промокоди на знижку і безкоштовну доставку, щоб стимулювати людей замовляти їжу додому, мінімізувавши контакти.

Про компанію

Raketa — український сервіс доставки з кафе, ресторанів і супермаркетів. Компанія доставила своє перше замовлення 5 березня 2018 року. На сьогодні день послугами Raketa можна скористатися в 26 містах України. У 2020 році сервіс має намір покрити 30 міст.