Українська VOLIA: у Вінниці підписали угоду щодо запуску першого індустріального парку для новітньої харчової промисловості

У Вінниці підписали угоду про стратегічне партнерство вінницького муніципалітету з Uparks, керуючою компанією індустріальних парків для виробників харчових продуктів. Співпраця передбачає залучення інвестицій для створення агропромислового кластеру на базі Вінницького індустріального парку, що дозволить розширити можливості для нових виробництв, переміщення потужностей релокованих підприємств та активізації ділової активності України в умовах воєнного часу.

“Підписання такої угоди — це своєрідне підтвердження взаємної довіри між нами та мерією міста, визнання компетентності одне одного. Ми вже окреслили план подальших дій та визначили, що кожен зі свого боку може зробити для максимально ефективних результатів. Важливо, що у нас спільний вектор розвитку — створювати продукти з додатковою вартістю, об’єднувати для цього бізнеси та підприємства, розвивати ефективну екосистему, яка підсилюватиме і доповнюватиме можливості її учасників. Переконані, що такою екосистемою стане VOLIA,”коментує Алекс Коваленко, ідеолог екосистеми VOLIA та  співзасновник компанії Uparks.

Вінницький індустріальний парк має стати частиною майбутньої екосистеми VOLIA. Це — простір, в якому планують об’єднати підприємців зі сфери харчової промисловості та суміжних до неї, створивши максимально сприятливі умови для виробництва високотехнологічної їжі. Згідно задуму, VOLIA має стати центром генерації ідей щодо розробки нових видів харчування і організації масового виробництва якісної та конкурентоспроможної продукції як на українському, так й європейському та світовому ринках.

“У нас в Україні є технології, ми вміємо створювати та вести операційний бізнес ефективно, аби бути гідними конкурентними зі своїми продуктами у світі. Створення більшої додаткової вартості передбачає низку переваг для нашої країни, зокрема, дозволить збільшити кількість робочих місць, забезпечити більш суттєвий потік валютної виручки, зміцнити економіку України. Екосистема VOLIA спрямована на те, щоб Україна з сировинною країни стала країною ефективного Foodtech-підприємництва, де експортують вже не сировину, а готові продукти. Нам потрібно будувати абсолютно новий тип економіки, який дозволить пришвидшити післявоєнне відновлення країни та навіть її модернізацію,”пояснює Борис Шестопалов, ідеолог екосистеми VOLIA та співзасновник компанії Uparks.

У Вінниці нині розміщені три індустріальних парки. На думку вінницького міського голови Сергія Моргунова,  ділова активність не повинна припинятися за жодних обставин — це можливості для працевлаштування містян та наповнення бюджету, за рахунок чого забезпечується життєдіяльність міста, підтримка країни і армії.

Проєкт екосистеми для гравців харчового ринку України VOLIA вперше презентували на Міжнародній конференції з питань відновлення України, яка відбулася у швейцарському місті Лугано. Він передбачає, але не обмежується, запуском трьох індустріальних парків, які спеціалізуватимуться на окремих етапах виробництва та просування продуктів його резидентів, а також запровадженням системи навчання, технологічної інноваційної кухні, бізнес-акселераторів тощо.

ДЛЯ ДОВІДКИ.

  • Борис Шестопалов — український підприємець у сфері агріфуд, ідеолог екосистеми VOLIA та співзасновник компанії Uparks, акціонер компаній HD-group та GFS GROUP. Обіймає посаду Віце-Президента у Всеукраїнській асоціації пекарів, є членом ради директорів Спілки українських підприємців та спілки «Борошномели України». Експерт зі стратегій для харчової галузі, напрямками foodtech і «їжі майбутнього».
  • Алекс Коваленко — український підприємець у сфері foodtech, ідеолог екосистеми VOLIA та співзасновник Uparks, власник EPI Group, засновник брендів ЕПІКУР та ЕПІ ХЕПІ, акціонер Володимир-Волинської птахофабрики. Лідер змін 2021 за версією Спілки Українських Підприємців.