У Львові відновили пам’ятник легендарного власника Львівської пивоварні — Роберта Домса

В рамках святкування 300-річного ювілею найстарішої броварні України у Львові відреставрували пам’ятник одного з найвидатніших власників Львівської пивоварні та відомого мецената – Роберта Домса.

Як відомо, у жовтні 2015 року Львівській пивоварня, що входить до складу компанії Сarlsberg Ukraine, відзначила 300 років з моменту свого існування. Окрім того, цьогоріч виповнюється 200 років з дня народження одного з найвідоміших власників пивоварні – Роберта Домса. В честь подвійного ювілею у Львові відреставрували його пам’ятник, що знаходиться на Личаківському кладовищі. Варто зазначити, що в даній могилі поховані також члени родини знаменитого пивовара.

Реставраційні роботи, ініційовані Львівською пивоварнею, здійснювала Архітектурна майстерня «Ренесанс» під чітким контролем керівництва музею «Личаківський цвинтар». Перш за все пам’ятник підняли,  оскільки він уже просів глибоко в землю і деякі його плити запали. Потім приступили до реставрації: відчистили та відновними написи на обеліску, відреставрувати та затонували піщані плити. Окрім цього, був облаштований благоустрій прилеглої ділянки – вимощені плити довкола пам’ятника, встановлені стічні ринви.

Варто наголосити, що Роберт Домс – це найвідоміший власник Львівської пивоварні, що жив у ХІХ столітті. Кажуть, він багато подорожував Європою, яка завжди славилася своєю пивною культурою та досвідом пивоваріння, у пошуках оригінальних сортів пива. Кращі пивні рецепти він привозив до Львова. І тут, на Львівській пивоварні, під його ретельним наглядом пивовари з усією душею та майстерністю відтворювали легендарні європейські смаки. Сьогодні, півтора століття потому, Львівська пивоварня продовжує справу Роберта Домса, випускаючи пиво під ТМ «Львівське Robert Doms».

Роберта Домса також пам’ятають як великого мецената. У 1885 році у Львові він заснував благодійний фонд, під патронатом якого у місті відкрили притулок для збіднілих та хворих художників та літераторів. Окрім цього, Роберт Домс зробив вагомий внесок у освоєнні місцевих нафтових та озокеритних копалень, організував виробництво львівського борошна та хліба, а також налагодив виготовлення замінника кави на основі цикорію. Таким чином, багатопланова діяльність Роберта Домса позитивно вплинула на економічний та культурний розвиток не тільки Львову, а й усієї Галичини.

Олексій Олійнчук, директор Львівської пивоварні: «Беручи участь у таких проектах, Львівська пивоварня ще раз підкреслила свою участь у житті рідного міста та плеканні давніх традиції та цінностей. Адже головне наше завдання — це збереження вікової спадщини для майбутнього покоління. Тепер усі відвідувачі музею «Личаківський цвинтар» зможуть по-новому доторкнутись до історії Львівської пивоварні, а поціновувачі стародавнього напою мають ще один привід з вдячністю згадати легендарного власника найстарішої броварні України за келихом доброго пива, що носить його ім’я».

foto2

 

Оставить комментарий