-
Безалкогольна класика. В Україні з’явився Guinness 0.0 - 27.12.2024
-
Віскі без секретів: новий епізод подкасту «Антискептик» від MAUDAU - 24.12.2024
-
ТОП-5 найпопулярніших страв у VARUS CAFE: що обирають клієнти? - 23.12.2024
-
Доходи ресторанного бізнесу в Україні торік приросли на 120%: хто заробив найбільше? - 23.12.2024
-
Мемна доставка: як завоювати серця аудиторії через гумор - 17.12.2024
-
Корисні крем-супи: історія, популярність і рецепти - 12.12.2024
-
3 кращі рецепти гарячого шоколаду для затишних вечорів - 04.12.2024
-
Виробництво алкоголю і тютюну атестуватиме Укрметртестстандарт - 02.12.2024
-
ТОП страв з білої риби - 27.11.2024
-
Кращі запіканки для ситної вечері - 21.11.2024
Пляжний сезон: ТОП продуктів для гарної засмаги і захисту шкіри від ультрафіолету
Літо — найкращий час для прийняття сонячних ванн. Яскраве небесне світило не лише насичує організм вітаміном D, а й надає шкірі красивого золотистого відтінку. А щоб тіло добре і безболісно засмагало, йому потрібні необхідні вітаміни та гарний захист від надмірного ультрафіолету. Фахівці Всеукраїнського сервісу доставки Zakaz.ua розповіли про продукти, які містять необхідні споживчі складові, що допоможуть покращити ефект засмаги.
Для початку варто розібратися в самому процесі засмаги, тоді стане зрозуміло, які елементи потрібні нашому організму в момент перебування на сонці. Шкіра змінює колір завдяки меланіну. Пігмент починає активно вироблятися під впливом ультрафіолетових променів. Чим більше меланіну, тим рівніша засмага і довша його стійкість. Зокрема меланін в організмі має помічників. Для гарного відтінку шкіри також необхідні:
- Бета-каротин. Ще один пігмент із додатковою функцією. Крім фарбування шкіри, він також активізує її захист від сонячних променів та вільних радикалів.
- Амінокислоти. Ці мікроелементи здатні стимулювати вироблення меланіну. Основні герої тут — триптофан та тирозин.
- Антиоксиданти. Незамінні компоненти, які відповідають за захисні функції шкіри. Наприклад, вітамін Е – потужний антиоксидант, який допомагає захистити шкіру від передчасного старіння при дії ультрафіолету. В той час як вітамін C — антиоксидант, який допомагає клітинам протистояти згубному впливу вільних радикалів.
- Лікопен. У рази збільшує природний захист шкіри від вільних радикалів, допомагає меланіну вироблятися швидше та прискорює процес отримання гарної засмаги.
З цього виходить, що у спекотну пору року в свій раціон потрібно ввести продукти, які сприяють виробленню меланіну, наситять організм бета-каротином і сприятимуть захисту шкіри від агресивного впливу сонячних променів. Фахівці радять до прийому сонячних ванн підійти відповідально. По-перше, засмагати краще в ті години, коли сонце помірно активно: вранці — з 9 до 11 години та після обіду — з 16 до 19 години. По-друге, не варто нехтувати сонцезахисними засобами. Вони справді борються з негативним впливом ультрафіолетових променів. І по-третє, можна допомогти організму краще сприймати засмагу, включивши до раціону правильні продукти.
Що треба їсти для красивої засмаги
Експерти Zakaz.ua склали для вас список корисних продуктів, які допоможуть отримати рівномірну гарну засмагу вашої мрії з користю для організму. В першу чергу, збільште в раціоні смаколики багаті на вітамін С та бета-каротин — фрукти та овочі помаранчевого та темно-зеленого кольору, такі як-от: морква, персики, абрикоси, хурма, гарбуз, броколі, шпинат тощо.
Персики. Цей соковитий фрукт надзвичайно корисний як для здоров’я, так і для засмаги. А все завдяки своєму складу. У персиках міститься багато калію, заліза, а також вітаміни груп В, С і РР. Персики добре впливають на вироблення меланіну та містять бета-каротин.
Абрикоси. Як і персики, абрикоси містять бета-каротин. Також вони багаті на вітаміни групи В і РР. Мають такі мінеральні речовини, як фосфор і залізо. Для гарної засмаги добре з’їдати по 200 грамів абрикосів на день.
Морква. Дуже важливий продукт для рівної засмаги. Це одне з головних джерел бета-каротину. Фахівці радять випивати склянку морквяного соку перед пляжним відпочинком. Такий ритуал дозволить засмазі довше протриматись. Однак усьому варто знати міру. У великій кількості бета-каротин забарвлює шкіру в жовтий. При надмірній його кількості в організмі засмага може набути нездорового відтінку. На клітинному рівні бета-каротин перетворюється на вітамін А та знижує чутливість шкіри до активного сонця. Найкраще цей компонент працює у зв’язці з вітамінами Е та С.
Помідори та червоний болгарський перець. Головна перевага цих овочів — лікопен, який не тільки прискорює вироблення меланіну, але і вдвічі збільшує природний захист шкіри від опіків і вільних радикалів, перешкоджаючи зайвій сухості шкіри і пігментним плямам. Якщо ж продовжувати вживати на багаті лікопеном продукти після засмаги та пляжного відпочинку, то гарний бронзовий відтінок на шкірі збережеться на кілька тижнів довше.
Броколі. Темно-зелений овоч має високу концентрацію корисних властивостей та речовин. Цілюща капуста містить у своєму складі природні антиоксиданти, вітаміни А, Е, С та групи В. Регулярне вживання броколі допоможе захистити шкіру до та під час прийняття сонячних ванн. Крім цього, суцвіття капусти мають лікувальний ефект: зменшують почервоніння і набряки, отримані внаслідок надмірної засмаги.
Кавун. Улюблені літні ласощі, які часто продають поряд з пляжами і не дарма. У його складі містяться лікопен та бета-каротин. А ще він багатий на вітаміни В1, В2, РР, С. Зокрема, кавун ефективно захищає епідерміс від згубної дії ультрафіолетових променів та нормалізує водний баланс шкіри та всього організму.
Цитрусові, ківі, зелена цибуля, шпинат, молода капуста. Корисні для засмаги через велику кількість вітаміну С — потужному антиоксиданту, який допомагає клітинам протистояти згубному впливу вільних радикалів. Встановлено, що саме при інтенсивному впливі сонячних променів наш організм утричі швидше витрачає вітамін С і гірше чинить опір інфекціям та запаленню. Але приймати в цей час аскорбінку в таблетках не рекомендується — у надлишкових дозах вітамін С не дає закріпити засмагу на шкірі та навіть може спричинити алергію на сонці. Один цитрус на день або салат зі свіжої капусти та зеленою цибулею — цілком достатньо.
Крім цього списку, експерти радять звернути увагу на соняшникову та оливкову олію, волоські горіхи та мигдаль, які також багаті на вітамін Е. Тобто ці продукти є антиоксидантами, які захищають від дії вільних радикалів. А вільні радикали, як відомо, призводять до старіння організму та шкіри. Рослинну олію особливо добре вживати влітку у поєднанні з морквою, наприклад, заправляти салат. Так вона сприяє кращому засвоєнню бета-каротину.
І звичайно, ідучи на пляж, ні в якому разі не забувайте про сонцезахисні засоби. Без них засмагати наполегливо не рекомендується, оскільки палаюче сонце руйнівно діє на організм людини, стаючи причиною передчасного старіння шкіри, теплових ударів і навіть онкологічних захворювань. Як добре б ви не харчувалися, не варто забувати, що палке сонце без додаткового захисту здатне залишити свої сліди на шкірі. І засмага вже не буде ідеальною. Тому обов’язково прихопіть з собою крем, спрей чи масло для засмаги з відповідним для вашої шкіри показником SPF-захисту.
Що таке SPF і як вибрати для шкіри сонцезахисний засіб
На будь-якому сонцезахисному кремі вказується параметр SPF — sun protection factor. Він показує, як багато ультрафіолетових променів потрібно, щоб викликати опіки на захищеній засобом шкірі. Цей показник варіюється від 2 до 50+ пунктів.
Важливо розуміти, що SPF відображає не час перебування на сонці до того, як ви згорите, а кількість випромінювання, необхідного для цього. І чим вище показник, тим краще захист від опіків. І хоча ці два параметри пов’язані між собою, відмінності все ж таки є. Ось від чого залежить кількість випромінювання:
- Час доби. Найнебезпечніші години для засмаги — з 11 ранку до 14-15 дня. Для порівняння, однакову кількість ультрафіолетового опромінення можна отримати, пробувши на сонці цілу годину о 9-й ранку і всього 15 хвилин на годину дня.
- Погодні умови. У хмарний день небезпека менша, ніж у сонячний.
- Особливості шкіри. Чим світліша шкіра, тим менше в ній пігменту меланіну, який захищає від сонячних опіків.
Є думка, що SPF має відповідати типу шкіри. Наприклад, смаглявим людям, які ніколи не обгоряють, варто брати засоби із захисним фактором 10-15, а людям зі світлою шкірою та блондинистим чи рудим волоссям — 50 і вище. Однак, безпрограшним та надійним варіантом завжди вважатимуться засоби з вищим SPF. Крім того, дерматологи радять всім купувати сонцезахисний крем з SPF не нижче 30. Такий засіб блокує до 97% ультрафіолетових променів, що добре підходить для людей з будь-яким типом шкіри.
Якщо ви раптом забули напередодні сонячного пляжного відпочинку заздалегідь потурбуватися про безпеку шкіри, не полініться це виправити, щоб запобігти опікам. Адже сьогодні безліч видів сонцезахисних засобів в різній ціновій категорії можна придбати по дорозі на пляж у першій зустрічній аптеці, магазині косметики або в супермаркеті.
Щоб тримати вас у курсі цін, фахівці Zakaz.ua проаналізували в провідних українських супермаркетах цьогорічну середню вартість найпопулярніших кремів та спреїв, що найчастіше замовляють в літній сезон онлайн-покупці сервісу. Ознайомитися з вартістю можна в інфографіці нижче.
Отже, під час відпочинку на сонці ваша шкіра здатна набути красивого рівномірного відтінку, якщо додати у свій раціон смачні та не менш корисні продукти з нашого списку. Вони містять усі необхідні компоненти, що дозволять гарно і на довго “причепитися” засмазі. Крім того, радимо користуватись сонцезахисними засобами з SPF та пити достатньо води, щоб уникнути зневоднення. Гарного відпочинку!