Київський завод Carlsberg Ukraine зменшує споживання природних ресурсів

Уже кілька років поспіль компанія Carlsberg Ukraine працює над скороченням споживання природних ресурсів і впроваджує енергоефективні технології. Зокрема, такі цілі втілюються через  використання альтернативних джерел енергії, модернізацію системи освітлення та введення інновацій на виробничих лініях.

Компанії вдалося істотно скоротити споживання природного газу завдяки альтернативному джерелу енергії — біогазу. Спосіб здобування біогазу є екологічним: це продукт життєдіяльності живих мікроорганізмів, який виробляється при очищенні стічних вод на очисних спорудах перед скиданням в міську каналізацію.

У 2016 році заміна природнього газу біогазом на київському заводі Carlsberg Ukraine склала майже 13% (в еквіваленті природнього газу це 460 тис.м3), що дозволило зекономити 3,2 млн. гривень. Цього року цілі ще більш амбітні: компанія планує отримати не менше 15% біогазу від загальної кількості витраченої теплової енергії. Орієнтовно, це складе 570 тис.м3, а у грошовому вираженні — дозволить заощадити майже 4 млн. гривень.

Також на київському пивоварному заводі продовжується проект з модернізації освітлення на виробництві. Люмінесцентні світильники поступово замінюються на світильники з LED-технологією (Light Emitting Diode). Для порівняння: термін роботи нових світильників у середньому складає десять років, тоді як люмінесцентні лампи необхідно було змінювати кожні два роки. Нова технологія дозволяє суттєво зменшити витрати на освітлення та обслуговування, водночас створюючи комфортні умови на робочих місцях.

На заводі вже встановлено лампи з LED-технологією у цеху розливу і, частково, у складських приміщеннях. Цех пивного виробництва, енергоділянка і допоміжні приміщення виробничого комплексу теж будуть повністю оснащені новим освітленням до кінця 2017 року.

У березні 2017 року на банковій лінії виробництва заводу було впроваджено проект CDL. Він дозволяє використовувати легші кришки і, таким чином, зменшувати витрати сировини — алюмінієвого сплаву для закупорювання алюмінієвих банок. Завдяки застосуванню кришок CDL-типу компанія заощадить 0,37 євро за  кожну тисячу штук, що становить економію 931 тис. грн. за рік.

Дмитро Марковський, заступник директора заводу, головний інженер компанії Carlsberg Ukraine: «Сьогоднішні інвестиції у розвиток енергоефективного виробництва дозволяють компанії Carlsberg Ukraine суттєво економити не тільки кошти, а й природні ресурси. Ми, як міжнародна корпорація, чудово усвідомлюємо, що піклування про навколишнє середовище є важливою складовою відповідального виробництва. Тому принцип енергоефективності є наріжним каменем нашої стратегії розвитку. Ми прагнемо варити пиво високої якості відповідально, з належною турботою про навколишнє середовище та ресурси».

Оставить комментарий