Focus Estate Fund придбав торговий кластер у Польщі та планує розширення портфеля в Європі

Інвестиційна компанія Focus Estate Fund придбала торговий кластер Turawa Park у місті Ополе (Польща) у міжнародної групи з управління інвестиціями abrdn, яку в угоді представляв BNP Paribas Real Estate.

Turawa Park – торговий кластер загальною площею понад 40 000 м2, ще три активи знаходяться у містах Сандомир, Згожелець, Бартошице.

Відтепер, загальна площа всієї торгової нерухомості Фонду становить понад 63 000 м2. Масштабуванню портфеля в Польщі сприяло успішне партнерство з BNP Paribas Bank Polska, який лише за 2021 рік збільшив кредитну лінію Фонду на суму понад 13 млн євро.

За словами керуючого партнера Focus Estate Fund Андрія Козіна, досвід успішних інвестицій на ринках Польщі та Чехії допоміг ухвалити рішення збільшити обсяг капіталу Фонду до 300 млн євро протягом наступних п’яти років та розширити географію своєї присутності.

«Фокусування на формат рітейл-парків та не преміальних торгових центрів з акцентом на товари першої необхідності у регіональних містах із мінімальною залежністю від туристичного трафіку себе виправдало. Вочевидь, що ця категорія рітейлу найменше схильна до ринкових коливань і ризиків, пов’язаних із пандемією. Купуючи об’єкти з великим потенціалом зростання вартості, внаслідок професійного управління та впровадження інновацій, ми підвищуємо їхню вартість та ліквідність. У грудні 2021 року два торгові центри в Чехії, які були під управлінням Фонду протягом майже п’яти років, були продані з прибутковістю до 25% річних. Позитивна динаміка показників нашого портфеля та партнерство з банком вже сьогодні дає нам змогу дивитися на інші перспективні ринки», – прокоментував Андрій Козін.

Крім того, Focus Estate Fund планує у першому півріччі цього року завершити перехід до Люксембурзького інвестиційного фонду, що знизить ризики управління нерухомістю, зокрема, у порівнянні з прямим володінням, і зробить інвестиції у Фонд більш ліквідними.

Turawa Park – мультиформатний торговий кластер з понад 60 магазинами, що включає галерею, площею 18 031 м2, рітейл-парк – 8 040 м2, зону магазинів DIY-формату – 9 067 м2 та 1320 паркувальних місць. Якірними орендарями Turawa Park є такі відомі бренди, як Reserved, Levis, Sinsay, Carrefour, Smyk.

Focus Estate Fund – інвестиційний фонд нерухомості, що фокусується на не преміальних об’єктах торгової нерухомості в країнах Центральної та Східної Європи. Стратегія Фонду – інвестування у розвиток проектів комерційної нерухомості середнього формату на найбільш динамічних ринках Європи.