Доставка продуктів з ринків: як працює Zakaz.ua на Столичному

За останні кілька років доставка їжі і продуктів в Україні набула шаленого попиту та стала вже буденним явищем. Чимало людей звикли до того, що отримати бажаний смаколик можна в два кліки, не виходячи з будинку. Як правило, більшість сервісів доставляють необхідні товари з магазинів, супермаркетів та закладів громадського харчування. Та чи багато ви знаєте сервісів доставки, що співпрацюють з ринками?

За останні кілька років доставка їжі і продуктів в Україні набула шаленого попиту та стала вже буденним явищем. Чимало людей звикли до того, що отримати бажаний смаколик можна в два кліки, не виходячи з будинку. Як правило, більшість сервісів доставляють необхідні товари з магазинів, супермаркетів та закладів громадського харчування. Та чи багато ви знаєте сервісів доставки, що співпрацюють з ринками?

На перший погляд організувати доставку продуктів з децентралізованих місць торгівлі здається нереальним, адже на ринках представлена величезна кількість різних постачальників та продавців, з якими необхідно налагодити комунікацію та операційні ланцюги взаємодії. Проте всеукраїнський сервіс доставки продуктів Zakaz.ua вже понад рік як вдало та успішно впорався з цим завданням і створив для клієнтів сервісу можливість поповнювати запаси холодильника найсвіжішими продуктами з найбільшого у Києві місця оптової та роздрібної торгівлі — ринку «Столичного».

Доставка з ринків: як все починалося

Zakaz.ua надає послуги замовлення та доставки продуктів харчування в Україні з 2010 року. Раніше компанія доставляла товари лише від найбільших роздрібних продуктових мереж України: METRO Cash & Carry, Ашан, Novus, MегаМаркет, Таврія В, Varus, EKO маркет, Ultramarket, Восторг, Космос та WINETIME. Але у серпні 2021 року Zakaz.ua здивували аудиторію та запустили абсолютно новий формат – доставку продуктів з ринків. Основним ринком-партнером став наймасштабніший оптовий ринок країни — «Столичний» у Києві. Тому сьогодні користувачі сервісу мають унікальну можливість замовляти найсвіжіші продукти з різних куточків світу. Це продовольчий мегаполіс, де працює понад 500 підприємців, які спеціалізуються на виробництві, дистрибуції та імпорті свіжих і заморожених продуктів.

В цілому, можна сміливо зазначити, що наразі Zakaz.ua — єдиний сервіс в Україні, який доставляє товари з ринку. Звичайно, були й інші гравці, що також намагалися запровадити подібний формат. Наприклад, у серпні минулого року Glovo в тестовому режимі на кілька тижнів запустили доставку з Бессарабського ринку, але зараз ця послуга недоступна.

Різниця між доставкою замовлень з ринку та із супермаркетів

Алгоритми операційних процесів обробки, формування та доставки замовлень з ринку до дверей клієнта майже не відрізняється від моделі роботи з супермаркетами. Відточені роками найкращі практики у роботі з ритейлерами команда Zakaz.ua адаптувала й впровадила у роботі з ринками, що дозволило створити ефективну модель бізнесу, яку можна застосувати до будь-якого ринку України.

Асортимент товарів онлайн-вітрини на сайті stolychnyi.zakaz.ua та у додатку Zakaz.ua налічує майже 3 тисячі одиниць. Аналогічно, як і в роботі з ритейлерами, для зручності клієнтів товари на сайті розбиті на категорії. Щодня команда категорійного відділу поповнює асортимент та актуалізує ціни на товари. Збирають замовлення професійні

онлайн-шопери, які уважно перевіряють термін придатності та якість кожного продукту. Всі позиції замовлення комплектуються у спеціальні термобокси зі збереженням товарного сусідства і правильного температурного режиму.

“Головною перевагою співпраці з ринками є можливість запропонувати користувачам сервісу Zakaz.ua на вибір більш унікальний асортимент. На ринку «Столичний» представлений великий вибір соковитих овочів, ягід та фруктів, найсвіжіша фермерська молочна продукція, сире та свіжоморожене м’ясо і морепродукти, запашні та копчені домашні делікатеси, а також різноманітні спеції, горіхи, сухофрукти, соління та інше. Вартість значної кількості представлених товарів суттєво нижча, ніж у супермаркетах”, — розповідає Євген Нетреба, комерційний директор Zakaz.ua.

Користувачі сервісу можуть в два кліки замовити найсвіжішу, екологічну, домашню та фермерську продукцію, яку не знайти на поличках традиційних супермаркетів. Zakaz.ua збирає товари на ринку у перевірених та надійних постачальників, з якими укладено договори про співпрацю, та серед різноманітного асортименту обирає найкращий товар для клієнта.

Варто зазначити про ще одну цікаву особливість та унікальну можливість, яка доступна лише для оформлення замовлень з ринку «Столичний». Мова йде про категорію “Опт”, що представлена на сайті та у додатку Zakaz.ua на сторінці ринку. В даній категорії широкий асортимент товарів, які можна замовити гуртом, що дозволить покупцю значно заощадити та придбати продукти за максимально вигідною ціною. Значною популярністю ця категорія користуються у клієнтів b2b-сегменту зі сфери HoReCa, які замовляють продукти у великих об’ємах. Наприклад, замовити картоплю гуртом буде коштувати 8,90 грн/кг, тоді як у роздріб кілограм вартує 10,90 грн, тобто вигода складає аж 22,5%.

Також на ринку представлений широкий асортимент категорії фреш-товарів, які важко знайти на поличках ритейлерів: артишоки, патисони, спаржа аспарагус, лічі, корінь хрону або пастернаку, цикорій, різноманітна мікрозелень, шавлія, лемонграс та багато іншого. Це справжній рай для гурманів, вегетаріанців та поціновувачів свіжих овочів, фруктів та зелені.

За статистикою, найчастіше користувачі  Zakaz.ua замовляють з ринку «Столичний» саме фреш-товари: зелень, горіхи, фрукти та овочі (банани в топі), а також свіже м’ясо, рибу та фермерську молочну продукцію.

Всі товарні позиції із замовлення під час доставки упаковуються в еко-пакети, що не забруднюють навколишнє середовище. Традиційно, кур’єри Zakaz.ua досталяють пакунки до дверей клієнта в спеціальних термоящиках, які зберігають правильний температурний режим продуктів та не дозволяють їм зіпсуватися.

Отже, якщо говорити про особливості та переваги роботи з ринками, варто виокремити саме асортимент та якість товарів, представлених на прилавках Столичного.

“Саме можливість замовляти в Zakaz.ua унікальну продукцію та домашні делікатеси додають конкурентної переваги та вигідно відрізняють компанію на фоні інших сервісів доставки. Ми постійно шукаємо перспективні можливості для масштабування проєкту та ведемо переговори з потенційними партнерами з метою ще більше розширити асортимент товарів для наших Клієнтів. Співпраця з ринками — це унікальний досвід та додаткові можливості. Наша команда постійно відточує стандарти роботи бізнес-моделі доставки з ринків, аби ще краще автоматизувати та прискорити всі операційні процеси”, — зазначає Євген Нетреба, комерційний директор Zakaz.ua.