Нові вимоги до безпечності та якості молочних продуктів

Наказом Міністерство аграрної політики та продовольства «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року № 118» від 22 серпня 2022 р. № 595 затверджено зміни до Вимог щодо безпечності та якості молока і молочних продуктів.

Як пояснили у Міністерстві, ці зміни є черговим кроком, що наближає молочний сектор України до вимог європейського законодавства. Йдеться про удосконалення заходів щодо належної виробничої практики виробництва та обігу молока, що передбачають запровадження прозорої системи та простежуваності ведення записів та обміну даними про результати лабораторних досліджень (випробувань) з використанням інформаційно-комунікаційної системи компетентного органу. Запроваджуються механізми щодо проведення лабораторних досліджень (випробувань), зокрема:

– визначаються методи, в тому числі референс-методи для перевірки відповідності молока та молочної продукції затвердженим критеріям;

– встановлюється мінімальна періодичність досліджень на виявлення залишків ветеринарних препаратів та інгібіторів, щодо вмісту яких встановлено законодавчі обмеження та/або у кількості, що перевищує максимально допустимі рівні.

Окрім цього, деталізуються вимоги та критерії придатності молока, яке може використовуватися для споживання людиною, та поводження з молоком, яке не відповідає вимогам цього наказу.

Зазначені зміни набирають чинності з дня офіційного опублікування наказу, що заплановане попередньо на 30 вересня 2022 р.

Джерело: Lexinform