-
Як започаткувати власний бізнес: для підприємців презентували освітній відеокурс - 15.11.2024
-
Жодних застуд: 5 гарячих напоїв для підтримки імунітету - 12.11.2024
-
5 страв, які ви полюбите восени - 08.11.2024
-
Гелловін 2024: креативні страви для вечірки - 29.10.2024
-
“Стратегічний запас”. Які продукти тривалого зберігання варто мати вдома? - 24.10.2024
-
ТОП-5 страв: культурне та гастрономічне значення сирів в Україні - 22.10.2024
-
Сирний фестиваль: незвичні поєднання або з чим найкраще смакує сир - 14.10.2024
-
Е-система обігу алкоголю, тютюну та рідин в електронних сигаретах запрацює з 2026 р. - 11.10.2024
-
ТОП-5 рецептів з цвітної капусти: як урізноманітнити осіннє меню - 11.10.2024
-
Виробники спирту та біоетанолу враховуватимуть гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку - 10.10.2024
“Стратегічний запас”. Які продукти тривалого зберігання варто мати вдома?
Завжди непогано мати вдома запас продуктів — раптом дуже треба поїсти, а зовсім немає часу? В сучасних українських реаліях, коли час від часу настають затяжні періоди відключення світла, ця потреба стає ще більш актуальною. Продукти тривалого зберігання дозволяють не перейматись про їжу, навіть коли можливість придбати свіжі продукти обмежена або відсутня.
До “стратегічного” запасу продуктів є свої вимоги: вони повинні мати довгий термін придатності, не потребувати особливих умов зберігання та, звісно ж, бути поживними, смачними та корисними.
Отже, ви вирішили, зібрати власну “продуктову валізку”. Разом з маркетом повсякденних штук MAUDAU підготували добірку продуктів, які варто в неї додати.
Консерви: надійне джерело білка
Консерви — це основа для створення стратегічного запасу. Вони забезпечують поживність, тривалий термін зберігання і можуть бути використані як для приготування основних страв, так і для швидких перекусів. Різноманіття м’ясних, рибних та овочевих консервів дозволяє зібрати раціон на свій смак.
- М’ясні та рибні консерви
М’ясні та рибні консерви, такі як тунець у власному соку, кілька в томатному соусі чи куряче м’ясо — це відмінний варіант для зберігання вдома. Вони не потребують охолодження та зберігають свої поживні властивості протягом кількох років.
Такі консерви можна використовувати для швидких перекусів як самостійну страву. Також на основі них можна приготувати повноцінний обід чи вечерю, використовуючи рецепти в мережі або й просто власну фантазію.
Середній термін зберігання: 2-3 роки.
- Паштети та готові м’ясні продукти
Ідеальний варіант для швидкого та поживного перекусу. Довго зберігається, не потребує приготування, можна вживати як охолодженим, так і кімнатної температури. А ще його легко брати з собою на пікнік, на роботу чи у подорож.
Паштет з м’ясом птиці можна доповнити хлібцями або крекерами, які також довго зберігаються або приготувати на його основі канапки зі свіжим хлібом.
Середній термін зберігання: 1-2 роки.
Їжа швидкого приготування: економія часу та ресурсів
- Супи швидкого приготування
Відмінне рішення, яке дозволяє швидко приготувати повноцінну гарячу страву у будь-яких умовах — навіть без електроенергії. Виробники пропонують безліч смаків та текстур: курячі, горохові, грибні, гарбузові, бурякові, супи-пюре та багато іншого.
Можна обрати між сухими супами, які потрібно заливати окропом та консервованими супами у банках, які вже готові до споживання.
Середній термін зберігання: 12–24 місяці.
- Гранола
Ідеальний перекус та сніданок для будь-якого випадку. Гранола — чудове джерело енергії, адже складається із запечених вівсяних пластівців, горіхів та меду. Іноді до неї також додають шоколад, фрукти, насіння та інші інгредієнти. Гранолу можна споживати у сухому вигляді або заливати молоком, йогуртом чи соком.
Середній термін зберігання: 6–9 місяців.
Сублімовані продукти: свіжі страви без холодильника
Сублімовані страви швидко відновлюються, якщо просто залити їх гарячою водою. При цьому вони зберігають всі смакові та поживні властивості. Це — повноцінні страви, які можуть довго зберігатися і допоможуть у надзвичайних ситуаціях.
- Картопляне пюре з м’ясом
Сублімовані страви можуть включати різноманітні варіанти, від картоплі до страв із м’ясом, що дозволяє урізноманітнити меню. Наприклад, картопля з курячим філе — це повноцінний гарячий обід, який можна приготувати за кілька хвилин у будь-яких умовах.
Середній термін зберігання: 12–24 місяці.
- Каша з фруктами
Сублімовані каші — це чудовий варіант для швидкого перекусу або сніданку, який забезпечує організм енергією і поживними речовинами. Із широкого асортименту можна обрати те, що смакуватиме найбільше, наприклад, вівсяну кашу з полуницею та бананом.
Середній термін зберігання: 12–18 місяців.
Універсальні продукти для приготування їжі
- Макарони
Макарони є одним з найкращих продуктів для створення запасів. Вони легко поєднуються з соусами чи консервами та забезпечують енергію та ситість.
Середній термін зберігання: 12–24 місяці.
- Соуси
Соуси завжди прийдуть на допомогу та вдало доповнять будь-яку страву, зроблять її насиченою та незвичайною. Соуси на основі песто, такі як Barilla Pesto alla Genovese та Sacla Pesto з в’яленими томатами — це зручний спосіб додати смаку до макаронів чи салатів. Вони мають тривалий термін зберігання і можуть використовуватися у різних стравах.
Середній термін зберігання: 9-12 місяців.
- Олія
Оливкова та кокосова олії — це продукти, які довго зберігаються і можуть використовуватися як для приготування їжі, так і для догляду за тілом. Вони також є чудовою альтернативою вершковому маслу або іншим жирам.
Середній термін зберігання: 12-18 місяців.
Улюблені напої в будь-яких умовах
- Рослинне молоко
Рослинні напої, такі як бананово-соєвий, можуть бути чудовою альтернативою молоку. Вони довго зберігаються без холодильника до моменту відкриття і підходять для різноманітних страв або як самостійний напій.
Середній термін зберігання: 6-12 місяців.
- Дріп-кава
Чудовий варіант для кавоманів, який дозволяє насолоджуватися якісною кавою у будь-яких умовах. Все, що потрібно, — це гаряча вода. Такий формат кави легко зберігається тривалий час і стане в пригоді під час блекаутів.
Дріп-кава, як Idealist Coffee Co. «Твій мікс» чи Madheads Coffee Roasters Rwanda Cyato — ідеальне рішення, коли немає доступу до кавомашини чи можливості піти у кав’ярню.
Середній термін зберігання: 12 місяців.
Солодкі та солоні перекуси
Снеки — це ідеальний продукт для тривалого зберігання, оскільки вони легко транспортуються, швидко забезпечують енергію і не потребують складних умов для приготування. Вони можуть стати корисним доповненням до основних запасів їжі завдяки різноманіттю смаків та поживності.
- Солодкі снеки
Кондитерські вироби та шоколад можуть стати приємним доповненням до запасів. Вони мають тривалий термін зберігання, забезпечують енергію і можуть покращити настрій у складні часи. Кондитерські вироби, такі як тістечко Моті Mochi з какао та полуницею, батончик Nuts зі смаком кавуна або шоколадні палички Pocky стануть у пригоді, якщо захотілось влаштувати собі невеличке свято нашвидкуруч.
Середній термін зберігання: 6–12 місяців.
- Чипси та хрусткі грінки
Снеки є чудовим варіантом для швидкого перекусу, що забезпечує енергію у надзвичайних ситуаціях. Снеки, такі як чипси Pringles зі смаком сиру або хрусткі грінки Flint Craft з часником, забезпечують швидке відчуття ситості, а снеки з курячого м’яса Riabchick до того ж можуть стати додатковим джерелом протеїну.
Вони легко транспортуються і не потребують спеціальних умов зберігання.
Середній термін зберігання: 6–12 місяців.
Запас продуктів тривалого зберігання — це розумне рішення, яке дозволить почуватися безпечніше в непередбачуваних ситуаціях. Планування такого запасу має включати різноманітні продукти, що забезпечать організм необхідними поживними речовинами, енергією та смачними стравами навіть у складні часи.