-
Як не залишити весь бюджет у супермаркеті: прості способи заощаджувати на покупках - 10 hours назад
-
Новинка у VARUS: Ікра кети Origin 200 г — преміальна якість зі знижкою до -35% - 17 hours назад
-
Нове печиво MONIKA ТМ Varto у супермаркетах VARUS: класика, що тане у роті - 17.02.2025
-
Ігристе для першого побачення та Дня Закоханих: новий випуск подкасту “Антискептик” від MAUDAU - 12.02.2025
-
У VARUS назвали 5 трендів розвитку ринку ритейлу у 2025 році - 07.02.2025
-
5 поширених страхів онлайн-замовлень продуктів: як VARUS.UA допомагає їх подолати - 23.01.2025
-
Фітосанітарні заходи не поширюються на дерев’яні діжки для вина та спиртних напоїв, що нагрівалися в процесі виготовлення - 16.01.2025
-
Виробник спиртного напою не може двічі оскаржити рішення органу сертифікації, але може скаржитися до Держпродспоживслужби - 15.01.2025
-
Безалкогольна класика. В Україні з’явився Guinness 0.0 - 27.12.2024
-
Віскі без секретів: новий епізод подкасту «Антискептик» від MAUDAU - 24.12.2024
Макдональдз в Україні запускає проєкт сортування й перероблення відходів із залів ресторанів
Тестове сортування упаковки компанія вводить для клієнтів 6 ресторанів Києва й 5 закладів Львова.
Завдяки цьому проєкту майже 2,6 мільйона українців приєднаються до екологічної ініціативи МакДональдз і почнуть сортувати відходи. Проєкт запущено в тестовому режимі, щоб налагодити процес сортування, збирання відходів і відправлення їх на перероблення, а надалі ввести роздільне збирання відходів у всій мережі. Уже до кінця 2021 року компанія планує запустити сортування в залах ресторанів більшості міст України.
У ресторанах Києва й Львова проводитимуть тестове сортування всіх видів упаковки. Для цього в залах для відвідувачів уже встановили спеціальні сортувальні станції з відповідними позначками, а відходи ділитимуть на папір, пластик, стакани, рідину й інше. Відсортовані відходи відправлятимуть на вторинне перероблення сировини.
Проєкт розраховано на кілька місяців, упродовж яких компанія протестує процеси й усуне можливі помилки, щоб масштабувати його на всі ресторани мережі.
Надалі компанія МакДональдз планує співробітництво з виробниками продукції, виготовленої з її вторинної сировини. Так, поліетилен і пластик можуть піти на виготовлення пакетів для сміття, картон — на вироблення підставок для напоїв. Це частина системи розширеної відповідальності з використання пакування.
МакДональдз також продовжує шукати екологічніші рішення для пакування й максимально зручного сортування. Наприклад, мережа зменшує кількість видів пластику, який використовує. Раніше їх було майже 25, а тепер цю цифру поступово зводять до мінімуму.
Нагадаємо, що МакДональдз в Україні зробив кілька важливих кроків на шляху до виконання взятого на себе глобального зобов’язання відповідального використання ресурсів.
Усе пакування продуктів на кухні компанія збирає й віддає на переробку. Це понад 120 тонн паперу, більш ніж 10 тонн пластику й 3,5 тонни пакувань Tetra Pak щомісячно.
У вересні 2020 року компанія відмовилася від використання пластикових контейнерів для салатів, замінивши їх паперовим пакуванням.
У червні 2020 року компанія повністю відмовилася від пластикових стаканчиків для холодних напоїв, замінивши їх стаканами зі 100-відсоткової целюлози із сертифікованої сировини PEFC з покриттям PE, які можна переробляти в Україні. 2019 року компанія відмовилася від пластикових кришечок для МакФлурі. А це зменшення відходів на 27,5 тонни пластику на рік. Екологічні програми компанії передбачають і зменшення викидів парникових газів.
Для цього МакДональдз реалізує кілька ініціатив: Уся використана олія йде на перероблення в біопаливо. Відпрацьованою водою з ресторанів поливають клумби й газони біля них. Використовують поновні джерела електроенергії: на дахах ресторанів установлюють сонячні батареї.