-
Безалкогольна класика. В Україні з’явився Guinness 0.0 - 27.12.2024
-
Віскі без секретів: новий епізод подкасту «Антискептик» від MAUDAU - 24.12.2024
-
ТОП-5 найпопулярніших страв у VARUS CAFE: що обирають клієнти? - 23.12.2024
-
Доходи ресторанного бізнесу в Україні торік приросли на 120%: хто заробив найбільше? - 23.12.2024
-
Мемна доставка: як завоювати серця аудиторії через гумор - 17.12.2024
-
Корисні крем-супи: історія, популярність і рецепти - 12.12.2024
-
3 кращі рецепти гарячого шоколаду для затишних вечорів - 04.12.2024
-
Виробництво алкоголю і тютюну атестуватиме Укрметртестстандарт - 02.12.2024
-
ТОП страв з білої риби - 27.11.2024
-
Кращі запіканки для ситної вечері - 21.11.2024
Дві тисячі робочих місць та транскордонний потенціал: індустріальний парк у Львівській області став частиною екосистеми VOLIA для новітньої харчової промисловості
ТОВ “Юпаркс” (далі — Uparks) стала керуючою компанією «Яворівського індустріального парку». Відповідний договір підписала Яворівська районна державна адміністрація у Львівській області. Це вже друга офіційно закріплена локація в мережі індустріальних парків, які будуть входити у всеукраїнську AgriFood&Tech екосистему VOLIA.
“Яворівський індустріальний парк має стати частиною майбутньої екосистеми VOLIA. Це — простір, в якому зможуть об’єднатися підприємці зі сфери харчової промисловості та суміжних до неї, створивши максимально сприятливі умови для виробництва високотехнологічної їжі. Ми віримо, що VOLIA має стати центром генерації ідей щодо розробки нових видів харчування і організації масового виробництва якісної та конкурентоспроможної продукції як на українському, так й європейському та світовому ринках,” — коментує Борис Шестопалов, ідеолог екосистеми VOLIA та співзасновник компанії Uparks.
Згідно з умовами договору, Uparks шукатимуть в парк резидентів, залучатимуть фінансування від приватних та державних джерел, супроводжуватимуть процес проєктування та будівництва, а також безпосередньо керуватимуть вже готовим парком.
Під забудову індустріального парку відведена ділянка розміром в 40 Га, з можливістю розширення до 150 Га. Ключовими блоками стануть адміністративний сектор (з офісами, сервісними об’єктами та R&D лабораторіями), великий логістичний хаб, та підприємства переробної промисловості.
“Резидентами індустріальних парків та учасниками екосистеми можуть стати як достатньо зрілі компанії, які вже переробляють аграрну сировину чи виробляють продукти харчування. Такі компанії знайдуть тут додаткові можливості росту, спеціальні податкові та митні преференції, умови підвищення операційної ефективності, виходу на експорт чи розширення ринків. Так і можуть знайти тут злітний майданчик й стартапи та юні компанії. Для таких ми запускаємо VOLIA-акселератор” — додає Алекс Коваленко, ідеолог екосистеми VOLIA та співзасновник компанії Uparks.
Промисловий технопарк розташовуватиметься в західній частині Львівської області, неподалік від населеного пункту Грушів. Поряд з ділянкою знаходяться три переходи з Польщею. Таке розміщення з близькістю до кордону з Польщею забезпечить логістичну зручність з Європою, довгострокову безпечність та комерційну привабливість для резидентів парку.
“Це унікальне місце, майже на кордоні з Польщею, з великими можливостями та відносною безпекою. Всі необхідні мережі поряд, трудовий ресурс в достатній кількості. Цим парком вже зацікавилися декілька промислових підприємств та логістичних компаній. Всі вони мають інноваційну складову та експортну орієнтацію. Повністю побудований та відкритий парк зможе забезпечити роботою майже 2000 місцевих мешканців та вимушено переміщених осіб,” — додає директор Uparks Валерій Кирилко.
Одним з можливих варіантів розвитку цього індустріального парку буде створення транскордонного україно-польського індустріального парку. Відповідна організаційно-дослідницька робота вже ведеться
Раніше повідомлялося про стратегічне партнерство Uparks з вінницьким муніципалітетом. Співпраця передбачає залучення інвестицій для створення агропромислового кластеру на базі Вінницького індустріального парку, що дозволить розширити можливості для нових виробництв, переміщення потужностей релокованих підприємств та активізації ділової активності України в умовах воєнного часу.
Проєкт екосистеми для гравців харчового ринку України VOLIA вперше презентували на Міжнародній конференції з питань відновлення України, яка відбулася у швейцарському місті Лугано. Він передбачає, але не обмежується, запуском трьох індустріальних парків, які спеціалізуватимуться на окремих етапах виробництва та просування продуктів його резидентів, а також запровадженням системи навчання, технологічної інноваційної кухні, бізнес-акселераторів тощо