-
ТОП страв з білої риби - 27.11.2024
-
Кращі запіканки для ситної вечері - 21.11.2024
-
Як започаткувати власний бізнес: для підприємців презентували освітній відеокурс - 15.11.2024
-
Жодних застуд: 5 гарячих напоїв для підтримки імунітету - 12.11.2024
-
5 страв, які ви полюбите восени - 08.11.2024
-
Гелловін 2024: креативні страви для вечірки - 29.10.2024
-
“Стратегічний запас”. Які продукти тривалого зберігання варто мати вдома? - 24.10.2024
-
ТОП-5 страв: культурне та гастрономічне значення сирів в Україні - 22.10.2024
-
Сирний фестиваль: незвичні поєднання або з чим найкраще смакує сир - 14.10.2024
-
Е-система обігу алкоголю, тютюну та рідин в електронних сигаретах запрацює з 2026 р. - 11.10.2024
Шашличний сезон 2023: як вибрати м’ясо та яка його вартість у супермаркетах
У травні активно відкривається шашличний сезон. У цьому місяці багато святкових днів, а теплі весняні дні асоціюються з походами на природу, пікніками, поїздкою на дачу або вечірніми посиденьками в альтанці біля будинку. Фахівці Всеукраїнського сервісу доставки Zakaz.ua розповіли, у скільки цьогоріч обійдеться шашлик для українців та як обрати найсмачніше м’ясо для шашлику, аби ваш відпочинок був дійсно вдалим.
Шашлик — одна з найдавніших м’ясних страв у світі, яка має багато прихильників по всій Європі, Америці й звичайно на Кавказі. Непорівнянний ні з чим аромат димку і смаженого м’яса миттєво пробудить апетит і підійме настрій кожного любителя смачно поїсти. Але багато що залежить, звичайно, від соковитості і м’якості шашлику. Щоб приготувати дійсно смачний і соковитий шашлик, важливо правильно вибрати м’ясо, замаринувати та посмажити його. Як це зробити? Розповідаємо у цьому матеріалі.
Який вид м’яса найкраще підходить для шашлику
За спостереженнями фахівців Zakaz.ua, серед українців найбільше користується популярністю шашлик зі свинини та курятини. Адже з початком сезону саме на це м’ясо зростає попит в замовленнях онлайн-клієнтів сервісу. А от у народів країн Кавказу традиційно полюбляють готувати страву з баранини. Насправді не існує чітких та обов’язкових вимог до виду м’яса, воно може бути будь-яким — все залежить від ваших гастрономічних уподобань. Проте, є перевірені часом поради, які допоможуть вам обрати ідеальний шматок, з якого вийде соковита та ніжна страва.
Шашлик зі свинини: яке м’ясо купити? Радимо взяти ошийок, де жирові прожилки рівномірно розподілені, під час смаження вони будуть танути та просочувати м’ясо, завдяки чому воно стане дуже соковитим та м’яким. Також ідеально для шашлику підходить вирізка та корейка. У випадку, якщо візьмете окіст або лопатку, доведеться довше і ретельніше маринувати шматочки, щоб шашлик не був сухим. Якщо ви не любите надто жирне м’ясо або вам краще смакує більш перепечений шашлик, тоді радимо взяти задню тазостегнову частину на маринад.
Шашлик з курятини: яке м’ясо купити? Курка також підходить для шашлику, особливо для людей, які уникають надто жирних страв. Ідеально для цього підійде філе. До того ж ціна в Україні на курятину значно доступніша, а враховуючи швидкість та легкість приготування шашлику з такого м’яса, воно має попит не менше за свинину. Зокрема, відпочиваючи на свіжому повітрі, крім шашлику можна приготувати на грилі не менш смачні смажені гомілки, крила або курячі стегенця.
Шашлик з баранини: яке м’ясо купити? Якщо хочете шашлик з баранини, краще візьміть м’якоть задньої ноги або вирізку. Радимо купувати м’ясо молодого барана, воно має яскраво-червоний колір та приємний молочний присмак.
Шашлик з яловичини: яке м’ясо купити? Яловичина не така популярна серед любителів шашликів, як попередні види м’яса, адже вона більш жорсткіша. Але якщо взяти вирізку, лопатку або грудинку і добре замаринувати, шашлик неодмінно вдасться смачним. Ніжнішою на смак є телятина, з неї можна взяти майже будь-яку частину, яка вам до вподоби.
Загальні правила вибору м’яса в магазині:
- Перше, що має значення та свідчить про свіжість, — це запах, він має бути приємним.
- Друге — колір. Пам’ятайте, що свинина має ніжно-рожевий колір, баранина — червоний із білими (а не жовтими) прожилками, а яловичина — насичено червоного кольору. Занадто темний колір свідчить, що тварина була надто стара й м’ясо буде тверде.
- Третє, на що радять звернути увагу професійні збиральники Zakaz.ua, — щільність м’яса. Втягніть одноразові рукавиці та доторкніться до м’яса, натисніть на нього. У свіжого м’яса ямка швидко вирівнюється. Чим довше лежало м’ясо, тим гірше і повільніше вирівнюється ямка. Також тут рекомендується звернути увагу і на жир. Він має бути білим, нелипким і без слизу.
- І четверте — найкраще для шашлику підходить саме охолоджене витримане м’ясо. Парне свіже м’ясо з ринку стане жорстким під час готування шашлику, а розморожене — буде трохи поступатися за смаком та текстурою. Відрізняється розморожене м’ясо від охолодженого тим, що при натисканні на нього виділяється багато червоного соку, а шматок має більш пухкий вигляд.
Скільки коштує м’ясо у супермаркетах
Аналітики сервісу доставки Zakaz.ua проаналізували цьогорічні ціни на м’ясо, яке в розпал шашличного сезону найчастіше купують в провідних мережах ритейлерів як-от: METRO, Auchan, Varus, Novus, ULTRAMARKET та інші. З’ясувалося, що у травні 2023 року шашлик українцям обійдеться в середньому на 45% дорожче, ніж торік. Ціни зросли майже на всі види м’яса. Найбільше підскочила вартість на свинину, найменше змінилися ціни на яловичину.
Найсмачніша частина свинини для шашлику — ошийок нині вартує в середньому 252 грн за кілограм, тоді як у травні 2022 року вартість становила 162 грн/кг. Ціна зросла на 49%. Свиняча лопатка без кістки та стегно подорожчали на понад 60%, однак вартують менш ніж двісті грн за кілограм, тоді як ціни на вирізку, корейку та ошийок перетнули цей показник. Найменше зросла ціна на вирізку — на 17%, нині вона коштує у супермаркетах близько 209 грн/кг, тоді як торік цінник був 179 грн.
Найвигідніше українцям цьогоріч буде приготувати шашлик з курятини, а також смажити гомілки, крила й стегенця на грилі, оскільки м’ясо курки в рази дешевше свинини та яловичини. Філе в супермаркетах коштує в середньому 145 грн/кг, стегна — 122 грн/кг, крила — 83 грн/кг, а гомілки — 78 грн за кілограм. Як вже зазначалося, найменше змінилися в порівнянні з травнем 2022 року ціни яловичину. Ошийок подорожчав лише на 2%, тазостегнова частина та лопатка — на 6%. Своєю чергою, одна з найсмачніших частин яловичини — вирізка навпаки навіть впала в ціні на 17%. Проте вартість цього найніжнішого шматочка в нашому списку очолює рейтинг, адже цінник становить в магазинах в середньому 420 грн за кілограм.
Цікаво зазначити, що придбати вже маринований шашлик в супермаркетах в окремих випадках буде коштувати навіть дешевше, ніж приготувати його самостійно. Наразі в магазинах низки ритейлерів ціна на мариноване м’ясо становить від 169 до 280 грн за кілограм, в залежності від виду шашлику та рецепту маринаду.
Так, наприклад, в мережі гіпермаркетів METRO м’ясо для шашлику зі свиного ошийка по-домашньому та м’ясо для шашлику по-кавказьки коштують 248 грн за кілограм. А в мережі Novus на маринований шашлик зі свинини діють знижки, вартість становить 169 та 179 грн за кілограм. Курячий маринований шашлик вартує 199 грн/грн.
Ціни на приладдя для відпочинку та шашлику
Оскільки за законодавством України заборонено розводити відкрите багаття в непристосованих для цього місцях, без мангалу засмажити шашлик буде важко. Якщо ви не плануєте орендувати спеціальні альтанки вже з готовим набором необхідного приладдя, придбати в супермаркетах мангал, решітку чи гриль також не складе труднощів. Ритейлери пропонують різні варіанти на будь-який бюджет: наприклад, в мережі МегаМаркет можна купити за мінімальною ціною від 500 грн розбірний мангал “Вуд Стіл” розмірами 400x250x400мм або ж придбати більший мангал “Турист” на 10 шампурів за півтори тисячі гривень.
Ціни на решітки для гриля в супермаркетах вартують від 199 до 789 грн, вартість залежить від розміру. Ну і звичайно, щоб засмажити шашлик, не забудьте взяти на відпочинок набір шампурів. Придбати їх можна поштучно: ціна за один шампур в магазинах від 20 до 89 грн. Ціни на набори шампурів коливаються від 175 до 799 грн та залежать від магазину, бренду і якості товару.
Для розведення багаття вам неодмінно знадобляться дрова або деревне вугілля. Цьогоріч ціни в супермаркетах на ці товари становлять в розрізі від 79 до 365 грн, в залежності від об’єму та різновиду. Наприклад, в Auchan пакет деревного вугілля на 1,5 кг вартує 79 грн, а пакет вагою 2,5 кг можна придбати за 119 грн. В’язка дров фруктової породи коштує 93 грн за 15дм3, а дрова з твердолистяних порід вартують 79 грн.
Крім м’яса та приладдя, не забудьте взяти речі та продукти, які будуть доречними під час відпочинку на природі:
- серветки, одноразовий посуд, пакети для сміття, засоби для захисту від комах;
- питна вода, сіль, спеції, соуси, оцет (до речі, корисний не лише на кухні, а і в боротьбі з пухирями при укусах комах);
- зелень, овочі та фрукти, а також дрібна сира картопля, яку можна буде спекти;
- хліб, масло, сир, копченості — для «розігріву» і закуски, поки готується шашлик;
- соки для дітей та напої для дорослих.
Бажаємо теплої весняної погоди, гарного відпочинку та смачного шашлику!
“Також нагадуємо, що всі необхідні смаколики для пікніка ви завжди можете замовити на сайті або у мобільному додатку сервісу доставки Zakaz.ua, комплектувальники якого ретельно зберуть спеціально для вас з полиць супермаркетів продукти лише найвищої якості. Своєю чергою, кур’єри сервісу швидко та вчасно доставлять замовлення прямо під двері вашого будинку”, — зазначає Євген Нетреба, комерційний директор компанії.